Ağustos sıcağında İzmir’de su rezaleti

CHP belediyeciliği İzmir halkını perişan etti. Dört gündür suların akmadığı şehirde, vatandaşlar isyan etti. Görüntüler, 25 yıl önce İstanbul’da yaşananları hatırlattı.

Ağustos sıcağında İzmir’de su rezaleti

İzmir’de yaşanan susuzluk krizi bu defa Bornova, Bayraklı, Karşıyaka ve Çiğli ilçelerinde baş gösterdi. Ağustos sıcağında dört gündür uygulanan su kesintisi sebebiyle isyan eden vatandaşlar CHP’li belediyeye tepki gösterdi.  Vatandaşlar, ihtiyaçlarını tankerlerden temin ederken, İzmir’de yaşanan görüntüler 1994 öncesinde CHP’nin yönettiği İstanbul’daki manzaraları hatırlattı.
Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı sürdürülen İzmir Çevre Yolu, Kuzey Dalı (Menemen-Aliağa-Çandarlı) otoyol inşaatı güzergâhında bulunan kuyulardan İzmir’e su aktaran isale hattının iki noktasında boruların güzergâhlarını değiştirme çalışmaları nedeniyle 20-25 Ağustos tarihlerinde Bornova, Bayraklı, Karşıyaka ve Çiğli ilçelerinin bazı mahallelerine belli aralıklarla su verilmeyecek.
Su kesintisine hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, ihtiyaçlarını belediyelere ait su tankerlerinden karşılamaya çalışıyor.

YAZ ORTASINDA PERİŞANLIK
Çiğli’nin Güzeltepe Mahallesi’nde yaşayan Menekşe Yılmaz, yaptığı açıklamada dört gündür yaşadıkları susuzluk nedeniyle çok sıkıntı çektiklerini söyledi. Mahalle sakinlerinin tankerlerden su almak için uzun kuyruklarda beklediğini belirten Yılmaz, “Rezillik yani, çok kötü bir şey. Yememiz içmemiz olmasın ama suyumuz olsun. Sürekli böyle mi olacak. İki günlüğüne arazözler gelecek sonra ne olacak? Yazın ortasında çoluk çoluk perişanlık” dedi.
Sıdıka Baki de sabahın erken saatlerinden bu yana mahalleye su getirecek tankeri beklediğini anlatarak, “Yaşamak böyle bir şey değil. Dört gündür su yok evde. Su olmayınca iş yapamıyoruz. Suyumuzun bir an önce gelmesini istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak:https://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/645889.aspx

Ensar EKŞİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner56

banner55